Baví tě odhalovat tajemství? Naplňují tě digitálních technologie? Pak přijď mezi nás a užij si týden astronomické zábavy!

Během jednoho týdne zjistíš odpovědi na mnoho otázek. Třeba to, proč má Měsíc tolik pupínků? Proč se Mars pořád červená? Proč je Země kulatá a modrá? Proč má Saturn Hula Hop? nebo Proč sopky prdí a smrdí? Během zjišťování odpovědí se budeš bavit, naučíš se skládat a programovat Lego, ponoříš se do světa designu, kde se naučíš tvořit hravé animace, vyzkoušíš si vytvořit e-book či různé hokusy pokusy.

Připrav se na vesmírné výzvy plné technologií, ale také na venkovní a offline aktivity, jako jsou sportovní hry, prozkoumávání okolní přírody či návštěvu některé z okolních vesmírných či technických expozic. A když si budeš chtít odpočinout, můžeš se věnovat deskovým hrám, kreativitě a DIY projektům.

Získej nové kamarády, zažij dobrodružství a užij si týden plný astronomických záhad.

Kdy a kde se budeme potkávat?

Příměstský tábor bude probíhat ve všedních dnech od 15. do 19. července 2024, vždy od 8:00 do 15:00 hodin, a to v prostorách Pedagogické fakulty Ostravské univerzity na adrese Fráni Šrámka 3 v Ostravě.


Co se naučíš?

Hravou a interaktivní formou se naučíš:

– základy (blokového) programování,
– ovládat a programovat různé roboty,
– kreativně přemýšlet, tvořit a zkoušet pokusy,
– argumentovat a spolupracovat v týmu,
– chovat se bezpečně v online prostředí,
– tvořit animace a další vizuální efekty,
– navrhnout, vymodelovat a vytisknout vlastní projekt na 3D tiskárně,
– vytvořit vlastní e-book plný multimediálních objektů,
a mnoho a mnoho dalšího.


Jaký bude program?

Jistojistě bohatý! Čeká na tebe řada aktivit, ať už s digitálními technologiemi nebo bez nich. Práce s technologiemi bude prokládána i kreativními offline aktivitami a čas strávíme také venku tematickými hrami. Podrobnější program se dozvíš jistě brzy!


Co si mám vzít s sebou?

Základní pitný režim bude zajištěn, nezapomeň si však s sebou vzít svačinku a občerstvení na celou dobu pobytu na příměstském táboře. A hlavně si s sebou vezmi dobrou náladu a moře energie!

O případných dalších potřebách informujeme tvé rodiče.


A kolik to bude stát?

Příměstský tábor pod hlavičkou vedení Katedry informačních a komunikačních technologií PdF OU a lektorek Mgr. Kristýny Kiliánové a Mgr. Petry Kočkové je zcela zdarma, v případě návštěvy některé z technických či vesmírných expozic v okolí, poprosíme o jednorázový příspěvek.


Co nakonec? Nezapomeň se registrovat!

Stačí vyplnit příslušný formulář na tomto webu: https://forms.gle/AhRCHyB7jVLpCvr2A
a o zábavu už je postaráno.


Další informace rády poskytneme na e-mailech:

katerina.kostolanyova@osu.cz
kristyna.kilianova@osu.cz
petra.kockova@osu.cz